Sporting Dreams                             

The S-League

 

Monarch Edition - ENHANCED

 

-   news   -   results   -   div one   -   div two   -   div three   -   statistics   -   averages   -   honours   -

-   rider search by GSA   -   rider search by name   -   transfer list   -   international standings/averages   -

 

No.: 373
Rider: Miloserdov, Mikhail
GSA: 9.04
Age: 42
Country: Russia
Club: Manor Miracles
Mat: 27
CMA: 9.24
Form: 9.38
Junior Mat 0
Junior CMA 0.00

Previous Seasons - At A Glance

Yr GSA Age

Mat

CMA

Jnr Mat

Jnr CMA

SL22 8.40 41

31

8.40

0

0.00

SL21 8.30 40

28

8.30

0

0.00

SL20 7.95 39

36

7.95

0

0.00

SL19 8.38 38

35

8.38

0

0.00

SL18 6.60 37

20

6.60

0

0.00

SL17 7.61 36

25

7.61

0

0.00

SL16 8.37 35

36

8.37

0

0.00

SL15 9.48 34

36

9.48

0

0.00

SL14 8.05 33

36

8.05

0

0.00

SL13 6.75 32

28

6.75

0

0.00

SL12 8.34 31

36

8.34

0

0.00

SL11 8.27 30

36

8.27

0

0.00

SL10 8.96 29

36

8.96

0

0.00

SL9 8.22 28

36

8.22

0

0.00

SL8 9.10 27

32

9.10

0

0.00

SL7 9.33 26

36

9.33

0

0.00

SL6 9.15 25

36

9.15

0

0.00

SL5 7.80 24

36

7.80

0

0.00

SL4 7.05 23

35

7.05

0

0.00

SL3 8.21 22

11

8.21

0

0.00

SL2 8.00 21

0

0.00

0

0.00

SL1 8.00 20

0

0.00

0

0.00

 

World Championship GP Record

Yr Club

Rank

Wins

2nds

3rds

Pts

 

 

Miloserdov, Mikhail :  Club History (League Fixtures)

  Home Away

CMA

Max

Heat Results

Yr Club

M

r p b r p b H A Tot

F

Pd

3

2

1

0

n/f

SL23 Manor Miracles

27

57

133

11

56

108

9

10.11

8.36

9.24

1

0

50

38

15

6

4

...previous seasons...
SL22 Manor Miracles

19

38

82

7

45

85

8

9.37

8.27

8.77

1

1

31

31

12

7

2

SL22 Medeswell Magic

12

28

65

2

30

43

4

9.57

6.27

7.86

1

1

22

14

14

5

3

SL21 Dunmow Dragons

28

53

104

11

82

158

7

8.68

8.05

8.30

0

0

48

47

24

12

4

SL21 Exeter Falcons

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL20 Exeter Falcons

16

34

81

3

40

73

5

9.88

7.80

8.76

0

0

33

22

11

7

1

SL20 Lye Tigers

20

45

81

8

49

78

5

7.91

6.78

7.32

0

0

26

29

23

15

1

SL20 Tottenham Turnpikes

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL19 Tottenham Turnpikes

20

49

97

4

55

99

2

8.24

7.35

7.77

0

0

34

38

18

12

2

SL19 Pori

15

40

90

5

34

69

7

9.50

8.94

9.24

1

1

34

21

15

3

1

SL19 Sandwell Scorpions

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL18 Sandwell Scorpions

20

41

57

13

45

55

17

6.83

6.40

6.60

0

0

9

22

41

12

2

SL18 none

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL18 Dunmow Dragons

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL17 Tottenham Turnpikes

12

25

51

5

25

45

3

8.96

7.68

8.32

0

0

18

17

8

6

1

SL17 Dunmow Dragons

13

24

34

10

29

42

6

7.33

6.62

6.94

0

0

7

18

19

8

1

SL17 none

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL17 Exeter Falcons

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL16 Exeter Falcons

36

87

188

7

99

178

16

8.97

7.84

8.37

1

0

72

59

32

18

5

SL16 Malmo

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL15 Malmo

30

76

181

16

89

181

9

10.37

8.54

9.38

1

2

76

55

24

9

1

SL15 Prague

6

15

41

2

15

32

0

11.47

8.53

10.00

0

1

21

4

2

3

0

SL15 Stepps Slickers

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL14 Stepps Slickers

36

77

150

15

82

140

15

8.57

7.56

8.05

1

3

49

53

37

16

4

SL13 Hartlepool Hornets

28

61

91

14

67

100

11

6.89

6.63

6.75

0

0

27

36

38

24

3

SL13 none

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL13 Newquay Knights

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL12 Newquay Knights

36

85

181

20

89

140

22

9.46

7.28

8.34

1

2

58

53

41

20

2

SL11 Newquay Knights

36

87

183

6

92

172

9

8.69

7.87

8.27

0

0

68

61

29

17

4

SL10 Newquay Knights

36

90

203

12

94

181

16

9.56

8.38

8.96

1

3

76

64

28

11

5

SL10 Battersea Bulldogs

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL9 Newquay Knights

22

53

105

10

64

102

13

8.68

7.19

7.86

0

0

33

42

24

14

4

SL9 Battersea Bulldogs

14

32

73

3

36

71

3

9.50

8.22

8.82

0

2

29

23

11

5

0

SL8 Battersea Bulldogs

32

74

165

10

83

171

11

9.46

8.77

9.10

1

1

69

50

29

7

2

SL7 Battersea Bulldogs

36

79

189

4

86

179

13

9.77

8.93

9.33

2

1

86

42

26

5

6

SL6 Battersea Bulldogs

10

25

49

1

29

55

5

8.00

8.28

8.15

0

0

19

17

13

4

1

SL6 Orkney Outlaws

26

61

149

5

69

146

11

10.10

9.10

9.57

1

1

68

42

7

8

5

SL6 Pila

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL5 Pila

36

78

150

15

86

147

8

8.46

7.21

7.80

0

1

59

42

36

23

4

SL4 Pila

35

77

127

20

78

112

14

7.64

6.46

7.05

0

1

33

47

46

23

6

SL3 Pila

11

25

51

4

32

60

2

8.80

7.75

8.21

1

0

22

16

13

5

1

SL3 none

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL2 none

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

SL1 Unattached

0

0

0

0

0

0

0

0.00

0.00

0.00

0

0

0

0

0

0

0

 

Miloserdov, Mikhail :  Individual History

Yr Club Type Event Venue

Pts

Pos

SL23 Manor Miracles Club Individual Bishop's Open Manor Miracles

11

2nd

SL23 Manor Miracles WSO Event World Championship 3rd Round Krakow

4

13th

SL23 Manor Miracles Club Individual Sussex Masters Brighton Bombers

4

14th

SL23 Manor Miracles WSO Event World Championship 2nd Round Kalmar

9

4th

SL23 Manor Miracles WSO Event World Championship 1st Round Warsaw

10

5th

...previous seasons...
SL22 Manor Miracles Club Individual Freeze Out Laceby Avenues

5

12th

SL22 Manor Miracles Club Individual Bishop's Open Manor Miracles

12

1st

SL22 Manor Miracles Club Individual Sheffield Super Cup Don Valley Vipers

4

14th

SL22 Manor Miracles Club Individual Rams Rideout Ramsgate Rams

4

15th

SL22 Manor Miracles Club Individual Medeswell Bonanza Medeswell Magic

11

2nd

SL22 Medeswell Magic WSO Event World Championship 1st Round Prague

7

9th

SL22 Medeswell Magic Club Individual Herford Cup Hertford Bears

7

9th

SL22 Medeswell Magic WSO Event Russian Championship Pskov

8

5th

SL21 Dunmow Dragons Club Individual Dunmow Open Dunmow Dragons

11

2nd

SL21 Dunmow Dragons Club Individual Dragon Slayer Dunmow Dragons

9

5th

SL21 Dunmow Dragons WSO Event Russian Championship Pskov

10

3rd

SL20 Lye Tigers WSO Event World Championship 2nd Round Lublin

5

12th

SL20 Lye Tigers WSO Event World Championship 1st Round Prague

11

3rd

SL20 Tottenham Turnpikes WSO Event Russian Championship Pskov

10

3rd

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual North West Championship Merseyside Marauders

2

15th

SL19 Tottenham Turnpikes MLSA Event Division Two Riders Championship Newquay Knights

5

13th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual Westernapolis Exeter Falcons

7

9th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual Golden Hammer Cradley Heath Hammers

5

12th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual The Rut Rumble Sittingborough Stags

8

7th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual Capital Kings Tottenham Turnpikes

8

6th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual Manor Open Manor Miracles

8

7th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual WTA Newquay Knights

4

16th

SL19 Tottenham Turnpikes Club Individual Rams Rideout Ramsgate Rams

7

10th

SL19 Tottenham Turnpikes WSO Event World Championship 2nd Round Kassel

5

12th

SL19 Pori WSO Event World Championship 1st Round Sankey Sharks

9

5th

SL19 none WSO Event Russian Championship Pskov

6

11th

SL18 Sandwell Scorpions Club Individual Den Dash Sandwell Scorpions

2

16th

SL18 Sandwell Scorpions WSO Event World Championship 2nd Round Altrincham Panthers

3

15th

SL18 Sandwell Scorpions WSO Event World Championship 1st Round Ramsgate Rams

9

5th

SL18 Dunmow Dragons WSO Event Russian Championship Pskov

6

9th

SL17 Dunmow Dragons WSO Event World Championship 2nd Round Kassel

6

10th

SL17 Dunmow Dragons WSO Event World Championship 1st Round Prague

8

5th

SL17 Exeter Falcons WSO Event Russian Championship Pskov

5

11th

SL16 Exeter Falcons MLSA Event Division One Riders Championship Nottingham Ducks

2

15th

SL16 Exeter Falcons Club Individual Westernapolis Exeter Falcons

10

3rd

SL16 Exeter Falcons Club Individual Georgia Classic Stepps Slickers

10

4th

SL16 Exeter Falcons Club Individual Capital Kings Tottenham Turnpikes

4

14th

SL16 Exeter Falcons WSO Event World Championship 3rd Round Krakow

6

9th

SL16 Exeter Falcons Club Individual Den Dash Sandwell Scorpions

14

1st

SL16 Exeter Falcons WSO Event World Championship 2nd Round Quantock Rangers

8

8th

SL16 Exeter Falcons Club Individual Cheshire Cheese Altrincham Panthers

5

13th

SL16 Exeter Falcons WSO Event World Championship 1st Round Prague

9

5th

SL16 Exeter Falcons Club Individual Poppies Trophy California Poppies

8

5th

SL16 Exeter Falcons Club Individual Stortford Shield Manor Miracles

4

14th

SL16 Exeter Falcons WSO Event Russian Championship Pskov

8

7th

SL15 Malmo Club Individual North West Championship Merseyside Marauders

7

9th

SL15 Malmo Club Individual Rams Rideout Ramsgate Rams

6

9th

SL15 Malmo Club Individual Woodlands Classic Sankey Sharks

5

11th

SL15 Malmo Club Individual The Dragon Slayer Dunmow Dragons

7

7th

SL15 Malmo Club Individual Sheffield Shield Don Valley Vipers

6

10th

SL15 Malmo Club Individual Hampshire Trophy Southampton Scorpions

8

7th

SL15 Malmo WSO Event World Championship 1st Round Glendale Ghosts

5

12th

SL15 Stepps Slickers WSO Event Russian Championship Pskov

12

3rd

SL14 Stepps Slickers WSO Event World Championship 2nd Round Kalmar

6

11th

SL14 Stepps Slickers Club Individual Georgia Classic Stepps Slickers

9

4th

SL14 Stepps Slickers WSO Event World Championship 1st Round Tiverton Texans

9

6th

SL14 Stepps Slickers WSO Event Russian Championship Pskov

15

1st

SL13 Hartlepool Hornets Club Individual Delia's Delight Laceby Avenues

4

12th

SL13 Hartlepool Hornets Club Individual North West Championship Merseyside Marauders

6

8th

SL13 Hartlepool Hornets WSO Event World Championship 1st Round Plock

3

15th

SL13 Newquay Knights WSO Event Russian Championship Pskov

8

7th

SL12 Newquay Knights Club Individual WTA Newquay Knights

8

4th

SL12 Newquay Knights Club Individual Golden Hammer Cradley Heath Hammers

2

16th

SL12 Newquay Knights WSO Event World Championship 1st Round Sandwell Scorpions

2

15th

SL12 Newquay Knights WSO Event Russian Championship Pskov

8

7th

SL11 Newquay Knights Club Individual North West Championship Merseyside Marauders

4

15th

SL11 Newquay Knights Club Individual Internationale Glendale Ghosts

9

5th

SL11 Newquay Knights Club Individual WTA Newquay Knights

7

10th

SL11 Newquay Knights WSO Event World Championship 2nd Round Kalmar

3

16th

SL11 Newquay Knights Club Individual Golden Hammer Cradley Heath Hammers

6

9th

SL11 Newquay Knights Club Individual NW Riders Open Irlam Tigers

6

11th

SL11 Newquay Knights WSO Event World Championship 1st Round Malmo

11

4th

SL11 Newquay Knights Club Individual East London Classic Barking Clan

7

8th

SL11 Newquay Knights Club Individual Tormod Trophy Bristol Staffies

9

6th

SL11 Newquay Knights WSO Event Russian Championship Pskov

9

5th

SL10 Newquay Knights MLSA Event Division Two Riders Championship Nottingham Ducks

12

1st

SL10 Newquay Knights Club Individual North West Championship Merseyside Marauders

3

16th

SL10 Newquay Knights Club Individual Ace of Aces Wet Norwood Kestrels

10

4th

SL10 Newquay Knights Club Individual Tormod Trophy Bristol Staffies

3

14th

SL10 Newquay Knights Club Individual East London Trophy Barking Clan

4

13th

SL10 Newquay Knights Club Individual The Firebreather Dunmow Dragons

5

13th

SL10 Newquay Knights Club Individual WTA Newquay Knights

6

11th

SL10 Newquay Knights WSO Event World Championship 1st Round Pori

6

10th

SL10 Newquay Knights WSO Event Russian Championship Pskov

13

1st

SL9 Newquay Knights Club Individual Tormad Trophy Bristol Staffies

4

16th

SL9 Newquay Knights WSO Event World Championship 3rd Round Manchester Marlins

4

14th

SL9 Newquay Knights Club Individual WTA Newquay Knights

11

2nd

SL9 Newquay Knights WSO Event World Championship 2nd Round Kassel

8

6th

SL9 West Norwood Kestrels WSO Event World Championship 1st Round Plock

9

7th

SL8 West Norwood Kestrels MLSA Event Division One Riders Championship Sandwell Scorpions

7

9th

SL8 West Norwood Kestrels Club Individual North West Championship Merseyside Marauders

6

13th

SL8 West Norwood Kestrels Club Individual Langley Lair Langley Lions

3

15th

SL8 West Norwood Kestrels Club Individual Golden Hammer Cradley Heath Hammers

6

9th

SL8 West Norwood Kestrels WSO Event World Championship 2nd Round Lublin

11

3rd

SL8 West Norwood Kestrels Club Individual Southampton Stinger Southampton Scorpions

8

8th

SL8 West Norwood Kestrels WSO Event World Championship 1st Round Plock

14

1st

SL8 West Norwood Kestrels WSO Event Russian Championship Pskov

13

2nd

SL7 West Norwood Kestrels MLSA Event Division Two Riders Championship Wandsworth Rams

7

9th

SL7 West Norwood Kestrels WSO Event World Championship 3rd Round Manchester Marlins

6

11th

SL7 West Norwood Kestrels Club Individual Vipers Vase Don Valley Vipers

10

5th

SL7 West Norwood Kestrels WSO Event World Championship 2nd Round Kassel

8

5th

SL7 West Norwood Kestrels WSO Event World Championship 1st Round Plock

10

3rd

SL6 West Norwood Kestrels MLSA Event Division One Riders Championship Sandwell Scorpions

5

12th

SL6 West Norwood Kestrels Club Individual London Championship Barking Clan

2

16th

SL6 West Norwood Kestrels Club Individual Parkway Plate Parkway Pirates

2

16th

SL6 West Norwood Kestrels Club Individual Golden Hammer Cradley Heath Hammers

5

12th

SL6 West Norwood Kestrels Club Individual Hampshire Trophy Southampton Scorpions

3

15th

SL6 Orkney Outlaws Club Individual Vipers Vase Don Valley Vipers

6

10th

SL6 Orkney Outlaws Club Individual Den Dash Sandwell Scorpions

9

4th

SL6 Orkney Outlaws Club Individual The Dragon Slayer Dunmow Dragons

6

10th

SL6 Orkney Outlaws WSO Event World Championship 1st Round Southampton Scorpions

6

11th

SL6 Orkney Outlaws Club Individual Woodlands Classic Sankey Sharks

9

5th

SL6 Orkney Outlaws Club Individual Steel City Challenge Sheffield Stars

8

7th

SL3 Pila WSO Event World Championship 2nd Round Kassel

6

10th

SL3 none WSO Event World Championship 1st Round Prague

11

2nd

SL2 none Club Individual Supporters Trophy Sankey Sharks

9

4th

SL2 none WSO Event World Championship 2nd Round Lublin

3

14th

SL2 none Club Individual Young Un's Shield Newcastle Hornets

15

1st

SL2 none WSO Event World Championship 1st Round Pori

15

1st

SL1 Unattached WSO Event WU21 Final Oslo

3

15th

SL1 Unattached WSO Event WU21 Semi Final Workington Tigers

13

1st

 

2011 SportingDreams. All Rights Reserved.